Place Handler Dog A B C Total Grade/Place
1 Ulyana Malczeva
Russia - Тюмень
Vyatkins' Y'Rampage
Belgian Shepherd - Malinois
94 99 96 289 V
2 Nadezhda Kuzneczova
Belarus - Minsk
Vyatkins' Guard
Belgian Shepherd - Malinois
86 97 96 279 SG
3 Dmitrij Dudukin
Russia - Moscow
Cid vom Rottberg
Rottweiler
96 90 93 279 SG
4 Yuliya Saviczkaya
Belarus - Minsk
Vyatkins' Viper
Belgian Shepherd - Malinois
83 96 91 270 SG
5 Svetlana Klimentovskaya
Belarus - Grodno
Antey Hitzig Hund
German Shepherd
90 86 89 265 G
6 Igor Repetuev
Belarus - Могилёв
Byrka van Tiekerhook
German Shepherd
88 83 89 260 G
7 Ludmila Tkach
Russia - Moscow
Rus Schwarzmeister Lustig
Rottweiler
71 81 78 230 B
Place Handler Dog A B C Total Grade/Place
1 Tatyana Kuzmina
Russia - Moscow
Klassik Allert Edan Maclaud
Belgian Shepherd - Malinois
93 96 90 279 SG
2 Yurij Voronczov
Belarus - Minsk
Dikaya Longa
Belgian Shepherd - Malinois
82 97 93 272 SG
3 Mariya Tihomirova
Russia - Moscow
Klassik Allert Lerroy
German Shepherd
97 83 90 270 SG
4 Natalya Solnczeva
Russia - Moscow
Potter Simeon
Belgian Shepherd - Malinois
71 98 92 261 G
5 Ekaterina Lugovaya
Russia - Moscow
Batman Irit Bohemia
German Shepherd
73 96 91 260 G
6 Evgeniya Sinyakina
Belarus - Minsk
Vyatkins' Nitro
Belgian Shepherd - Malinois
76 87 95 258 G
7 Gennadij Shpakovskij
Belarus - Minsk
Barko Klimsvevik
German Shepherd
87 87 84 258 G
8 Alesya Nazarova
Belarus - Minsk
Vyatkins' Nikita
Belgian Shepherd - Malinois
78 86 90 254 G
9 Aleksandr Polyakov
Belarus - Minsk
Destino Iliada Daniela
Doberman
75 89 75 239 B
Place Handler Dog A B Pass/Fail Grade/Place
1 Aleksandr Timofeev
Belarus - Brest
Terravirtus Levi
Giant Schnauzer
59 + Pass V
1 Roman Ankudovich
Belarus - Minsk
Takker Robezas Sargs
Belgian Shepherd - Malinois
59 + Pass V
3 Anastasiya Kuzneczova
Belarus - Minsk
Vanilnoe Chudo Show Assorty'k
American Staff. Terrier
57 + Pass SG
3 Oleg Germanovich
Belarus - Pinsk
Ares
German Shepherd
57 + Pass SG
5 Irina Kalyada
Belarus - Minsk
Labus Vidzhis Praid
Keeshond
56 + Pass SG
5 Ilya Levin
Belarus - Minsk
Harmil
Giant Schnauzer
56 + Pass SG
7 Igor Kuzma
Belarus - Grodno
Mindi Klimsvevik
German Shepherd
55 + Pass SG
8 Elena Klimovich
Belarus - Minsk
La Mia Fortuna Its Diamond
Cane Corso
54 + Pass SG
8 Andrej Dajlidovich
Belarus - Minsk
Hugo von Gold Sig
German Shepherd
54 + Pass SG
10 Ekaterina Filippova
Belarus - Minsk
Filigrib Gretta Garbo
Bernese Mountain Dog
51 + Pass G
11 Grigorij Novikov
Belarus - Brest
Histori iz Chertova Rva
German Shepherd
49 + Pass G
12 Dilona Glebko
Belarus - Minsk
Zhannet
German Shepherd
47 + Pass B
13 Evgenij Kondratev
Belarus - Minsk
Bolivar von Gold Sig
German Shepherd
46 + Pass B
14 Svetlana Terenya
Belarus - Minsk
Lavbril Eldar
East-European Shepherd
42 + Pass B
Place Team Team Captain Сommand Structure Team Score
1 Сборная команда IPO Life Larisa Tsvetkova Ludmila Tkach - Rus Schwarzmeister Lustig
Larisa Tsvetkova - Sambuca vom Hatzbachtal
Natalya Solnczeva - Potter Simeon
Mariya Tihomirova - Klassik Allert Lerroy
Tatyana Kuzmina - Klassik Allert Edan Maclaud

810
2 K9 Profi Assorty Timur Vissarionov Gennadij Shpakovskij - Barko Klimsvevik
Alesya Nazarova - Vyatkins' Nikita
Evgeniya Sinyakina - Vyatkins' Nitro
Timur Vissarionov - Vyatkins' O'Sam

770
3 K9 Profi Assorty 3 Nadezhda Kuzneczova Igor Repetuev - Byrka van Tiekerhook
Nadezhda Kuzneczova - Vyatkins' Guard
Nadezhda Kuzneczova - Egor Remix Show Assorty'K

599