Start # Handler Dog A B C Total Grade/Place
2 Ulyana Malczeva
Russia - Тюмень
Vyatkins' Y'Rampage
Belgian Shepherd - Malinois
94 99 96 289 V / 1 Place
10 Nadezhda Kuzneczova
Belarus - Minsk
Vyatkins' Guard
Belgian Shepherd - Malinois
86 97 96 279 SG / 2 Place
3 Dmitrij Dudukin
Russia - Moscow
Cid vom Rottberg
Rottweiler
96 90 93 279 SG / 3 Place
7 Yuliya Saviczkaya
Belarus - Minsk
Vyatkins' Viper
Belgian Shepherd - Malinois
83 96 91 270 SG / 4 Place
5 Svetlana Klimentovskaya
Belarus - Grodno
Antey Hitzig Hund
German Shepherd
90 86 89 265 G / 5 Place
6 Igor Repetuev
Belarus - Могилёв
Byrka van Tiekerhook
German Shepherd
88 83 89 260 G / 6 Place
11 Ludmila Tkach
Russia - Moscow
Rus Schwarzmeister Lustig
Rottweiler
71 81 78 230 B / 7 Place
9 Larisa Tsvetkova
Russia - Moscow
Sambuca vom Hatzbachtal
Giant Schnauzer
91 87 0 178 M / -
1 Pavel Zorkin
Russia - Moscow
Vazhnaya Persona Al'kapone
Belgian Shepherd - Malinois
11 98 0 109 M / -
13 Natalya Borisevich
Belarus - Grodno
Netch
Belgian Shepherd - Malinois
14 84 88 186 M / -
16 Tatyana Kalenda
Belarus - Minsk
Trefa iz Gratsiano
Belgian Shepherd - Malinois
33 93 80 206 M / -
4 Dmitrij Vlasov
Russia - Ivanovo
Wolferudel Leonelli
German Shepherd
65 79 88 232 M / -
12 Anastasiya Bahchevan
Russia - St. Petersburg
Vyatkins' I'Red
Belgian Shepherd - Malinois
36 76 88 200 M / -
14 Nadezhda Kuzneczova
Belarus - Minsk
Egor Remix Show Assorty'K
American Staff. Terrier
63 86 89 238 M / -
8 Irina Barabanova
Russia - Moscow
Mecberger Quuma
Belgian Shepherd - Malinois
0 0 0 - Disqualification
- Yurij Lysenkov
Russia - Moscow
Umax Van Scalindjo
German Shepherd
- - - - Withdrawal
15 Artem Bakaev
Russia - Калининград
Jay-Vanda von der Teufelskehle
German Shepherd
0 0 0 - Disqualification
- Tatyana Krylova
Russia - Moscow
Vyatkin's Kombrig
Belgian Shepherd - Malinois
- - - - Withdrawal
- Aleksandr Shishkin
Russia - Брянск
Vyatkins` Ace
Belgian Shepherd - Malinois
- - - - Withdrawal
Start # Handler Dog A B C Total Grade/Place
25 Tatyana Kuzmina
Russia - Moscow
Klassik Allert Edan Maclaud
Belgian Shepherd - Malinois
93 96 90 279 SG / 1 Place
22 Yurij Voronczov
Belarus - Minsk
Dikaya Longa
Belgian Shepherd - Malinois
82 97 93 272 SG / 2 Place
29 Mariya Tihomirova
Russia - Moscow
Klassik Allert Lerroy
German Shepherd
97 83 90 270 SG / 3 Place
32 Natalya Solnczeva
Russia - Moscow
Potter Simeon
Belgian Shepherd - Malinois
71 98 92 261 G / 4 Place
21 Ekaterina Lugovaya
Russia - Moscow
Batman Irit Bohemia
German Shepherd
73 96 91 260 G / 5 Place
30 Evgeniya Sinyakina
Belarus - Minsk
Vyatkins' Nitro
Belgian Shepherd - Malinois
76 87 95 258 G / 6 Place
24 Gennadij Shpakovskij
Belarus - Minsk
Barko Klimsvevik
German Shepherd
87 87 84 258 G / 7 Place
34 Alesya Nazarova
Belarus - Minsk
Vyatkins' Nikita
Belgian Shepherd - Malinois
78 86 90 254 G / 8 Place
23 Aleksandr Polyakov
Belarus - Minsk
Destino Iliada Daniela
Doberman
75 89 75 239 B / 9 Place
28 Timur Vissarionov
Belarus - Minsk
Vyatkins' O'Sam
Belgian Shepherd - Malinois
61 80 87 228 M / -
27 Mihail Medvedev
Belarus - Minsk
Drago
Belgian Shepherd - Malinois
12 87 0 99 M / -
33 Ekaterina Lukasheva
Russia - St. Petersburg
Pskovland Gerda
German Shepherd
83 85 0 168 M / -
31 Anastasiya Dolzhenkova
Belarus - Minsk
Yarkaja Shtuchka
Belgian Shepherd - Malinois
21 93 89 203 M / -
26 Anastasiya Andreeva
Russia - Belgorod
Faiter Moonlight
American Staff. Terrier
23 64 78 165 M / -
- Irina Przhigoczkaya-Atroshhenko
Russia - Krasnogorsk
Pskovland Gringo
German Shepherd
- - - - Withdrawal
- Olga Krohaleva
Russia - Ekaterinburg
Drago vom Grunen Stadt
Belgian Shepherd - Malinois
- - - - Missing
Start # Handler Dog A B Pass/Fail Grade/Place
8 Aleksandr Timofeev
Belarus - Brest
Terravirtus Levi
Giant Schnauzer
59 + + V / 1 Place
6 Roman Ankudovich
Belarus - Minsk
Takker Robezas Sargs
Belgian Shepherd - Malinois
59 + + V / 1 Place
13 Anastasiya Kuzneczova
Belarus - Minsk
Vanilnoe Chudo Show Assorty'k
American Staff. Terrier
57 + + SG / 3 Place
7 Oleg Germanovich
Belarus - Pinsk
Ares
German Shepherd
57 + + SG / 3 Place
11 Irina Kalyada
Belarus - Minsk
Labus Vidzhis Praid
Keeshond
56 + + SG / 5 Place
15 Ilya Levin
Belarus - Minsk
Harmil
Giant Schnauzer
56 + + SG / 5 Place
1 Igor Kuzma
Belarus - Grodno
Mindi Klimsvevik
German Shepherd
55 + + SG / 7 Place
9 Elena Klimovich
Belarus - Minsk
La Mia Fortuna Its Diamond
Cane Corso
54 + + SG / 8 Place
12 Andrej Dajlidovich
Belarus - Minsk
Hugo von Gold Sig
German Shepherd
54 + + SG / 8 Place
14 Ekaterina Filippova
Belarus - Minsk
Filigrib Gretta Garbo
Bernese Mountain Dog
51 + + G / 10 Place
5 Grigorij Novikov
Belarus - Brest
Histori iz Chertova Rva
German Shepherd
49 + + G / 11 Place
16 Dilona Glebko
Belarus - Minsk
Zhannet
German Shepherd
47 + + B / 12 Place
10 Evgenij Kondratev
Belarus - Minsk
Bolivar von Gold Sig
German Shepherd
46 + + B / 13 Place
4 Svetlana Terenya
Belarus - Minsk
Lavbril Eldar
East-European Shepherd
42 + + B / 14 Place
3 Ekaterina Dundukova
Belarus - Grodno
Olinda
German Shepherd
0 - - Disqualification
- Oleg Bozhko
Ukraine - Romny
Isko vom Grunen Stadt
Belgian Shepherd - Malinois
- - - Missing
2 Ekaterina Xejdorova
Belarus - Borovlyany, Minsk region
Reaching Victory Enigma Gris
Mittelschnauzer
0 - - Disqualification
- Kirill Abrazovskij
Belarus - Могилёв
Billi Bons von Gold Sig
German Shepherd
- - - Missing
Place Team Team Captain Сommand Structure Team Score
1 Сборная команда IPO Life Larisa Tsvetkova Ludmila Tkach - Rus Schwarzmeister Lustig
Larisa Tsvetkova - Sambuca vom Hatzbachtal
Natalya Solnczeva - Potter Simeon
Mariya Tihomirova - Klassik Allert Lerroy
Tatyana Kuzmina - Klassik Allert Edan Maclaud
810
2 K9 Profi Assorty Timur Vissarionov Gennadij Shpakovskij - Barko Klimsvevik
Alesya Nazarova - Vyatkins' Nikita
Evgeniya Sinyakina - Vyatkins' Nitro
Timur Vissarionov - Vyatkins' O'Sam
770
3 K9 Profi Assorty 3 Nadezhda Kuzneczova Igor Repetuev - Byrka van Tiekerhook
Nadezhda Kuzneczova - Vyatkins' Guard
Nadezhda Kuzneczova - Egor Remix Show Assorty'K
599
- Red Dog Yuliya Saviczkaya Yurij Voronczov - Dikaya Longa
Anastasiya Dolzhenkova - Yarkaja Shtuchka
Mihail Medvedev - Drago
Yuliya Saviczkaya - Vyatkins' Viper
572
- Бэст Yurij Lysenkov Yurij Lysenkov - Umax Van Scalindjo
Dmitrij Dudukin - Cid vom Rottberg
Irina Przhigoczkaya-Atroshhenko - Pskovland Gringo
309
- Олькар Pavel Zorkin Dmitrij Vlasov - Wolferudel Leonelli
Ekaterina Lukasheva - Pskovland Gerda
Pavel Zorkin - Vazhnaya Persona Al'kapone
-